Pożyczka odnawialna – porównanie ofert

Podstawową zaletą pożyczek odnawialnych jest to, że płacimy tylko za wykorzystane kwoty. Limit odnawia się po każdej spłacie a pobranie pieniędzy powoduje dopiero naliczanie opłat.

Porównanie

150 000 zł
Max kwota
0,00%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 7,2%
RRSO
150 000 zł
Max kwota
0,00%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 11,56%
RRSO
50 000 zł
Max kwota
od 1,50%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 7,81%
RRSO
100 000 zł
Max kwota
od 2,00%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 13,07%
RRSO
100 000 zł
Max kwota
od 0,00%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 7,43%
RRSO
150 000 zł
Max kwota
od 1,80%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 11,61%
RRSO
2000 zł
Max kwota
od 8,00%
Prowizja
12 m.
Okres
7,2%
Oproc.
od 16,52%
RRSO

mBank – najlepszy czy jednak najgorszy?

Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na mBank ale nie z powodu najniższej ceny wyrażonej w najniższym RRSO 7,2% ale z powodu tego:

Kalkulator pożyczki odnawialnej mBanku

Wprawne oko zobaczy, że kalkulator mBanku pokazuje zawsze RRSO 7,2%. mBank znany jest z tego, że nie informuje o kosztach ale reklamuje. Tu czerwona lampka powinna zapalać się każdemu kto wie, że ubezpieczenie musi być wliczane do RRSO a kiedy RRSO równe jest oprocentowaniu nominalnemu to oznacza, że ubezpieczenie nie zostało uwzględnione. Mając to na uwadze zapomnijmy o tej ofercie. Jeśli już na tym etapie klient wprowadzany jest w błąd to co będzie dalej?

Wszystkie inne poza Kasą Stefczyka – oczy na BNP Paribas

Na tle pozostałych PKO, ING Banku Śląskiego Alior Banki i Pekao wyróżnia się BNP Paribas z RRSO startującym od 7,43% i to właśnie tu powinniśmy skierować wzrok w pierwszej kolejności.

Kasa Stefczyka w ogóle nie ma żadnych zalet konkurencyjnych, została dodana dla kontrastu.

Co zyskuje posiadając limit pożyczkowy w rachunku?

Stały dostęp do pożyczki, za którą płaci się dopiero w chwili jej wypłaty a każdy wpływ na rachunek natychmiast spłaca pobrane środki i stopuje naliczanie opłat.

To działa nieco jak promesa bankowa – widzimy liczby na swoim koncie ale faktycznie pożyczka staje się faktem w chwili wypłaty. Nie płacimy (poza prowizją za przyznanie) za to, że patrzymy na liczby, płacimy za za korzystanie z nich.

Jak otrzymać limit w rachunku?

Posiadając konto w danym banku po prostu logujemy się do bankowości elektronicznej i wybieramy odpowiednią zakładkę. Nawigacja będzie bardzo prosta, każdemu bankowi bardzo zależy na tym aby klient mógł przysparzać zysku w jak najmniejszej ilości kroków.

Jeśli chcemy limit w banku innym niż posiadamy konto to musimy najpierw owe konto w tym banku otworzyć i z tego bank – dostawca limitu – będzie najbardziej zadowolony i może nawet zaoferuje lepsze warunki (zwróćmy uwagę na opłaty za konto czy to będzie na pewno opłacalne).

X-Selling czyli produkt towarzyszące

Cross Selling czyli sprzedaż krzyżowa (inaczej wiązana) to oferowanie jednego produktu na lepszych warunkach pod warunkiem z zakupu innego produktu. Na przykład w sklepach z ubraniami jest to znana promocja 3 w cenie 2 albo kup 2 sztuki a za trzecią zapłać złotówkę.

Warto mieć na uwadze, że jeśli wcześniej nie mieliśmy zapotrzebowania na ów dodatkowy produkt to najprawdopodobniej taki X-Selling będzie nas kosztował więcej jak nie skorzystanie z tej promocji.

Opinie klientów